Jak na to?

Letošní Duhové střípky se budou trochu lišit od minulých ročníků tím, že nepůjde o soutěž, ale spíše o různé výzvy, které mohou posunout váš oddíl i jednotlivce.

Od září do dubna vám pošleme čtyři duhová zadání buď v elektronické nebo tištěné podobě na adresu kontaktní osoby, kterou si zvolíte za “duhového zpravodaje” v elektronické přihlášce. Zadání jde také stáhnout z našeho webu.

Váš oddíl nebo kroužek si bude moci vybrat, do jakých duhových výzev půjde. Zadání budou pro všechny stejná. Bude jenom na Vás, jaký úkol – výzvu, si vyberete. Jeden originálně zvládnutý úkol je lepší než tři odfláknuté. Ukažte ostatním oddílům svůj pohled na různá témata a váš způsob splnění výzev. Pojďte do toho naplno, zkuste překonávat sami sebe. Jít do zadání, které na první pohled nemusí vypadat snadně nebo i do úkolů, které vám zaberou delší čas. Čím více do toho půjdete, tím víc můžete získat. Váš oddíl i každého zvlášť mohou duhové střípky obohatit o zkušenosti, zážitky i znalosti.

Každé zadání ještě doplňují “duhové listy”. Jsou to pracovní listy k nakopírování pro jednotlivé děti. Mohou si je vlepovat do svých deníků, nebo z nich tvořit svůj vlastní deník.

Se zadáním druhého duhového zpravodaje vám přijde i prázdná bílá duha. Za splnění výzev si budete moci vykreslit vždy jeden oblouk duhy a napsat do něj, jaké úkoly jste splnily, co vám přinesly, nebo co se Vám při plnění líbilo. Díky splněným úkolům bude vaše duha barevnější a zároveň budou pestřejší vaše společné zážitky.

Cílem je navzájem sdílet splněné úkoly, motivovat se a inspirovat. Vaším úkolem bude zaslat fotografie z plnění výzvy, nebo hotové výrobky na email sekce.brdo@brontosaurus.cz. V naší fotogalerii pak budeme sdílet fotografie ze všech oddílů.

Pravidla

1. Úkoly (výzvy) lze částečně splnit i mimo termín, což umožňuje pozdější zapojení.

2. Přihlásit se můžete pouze vyplněním elektronické přihlášky

3. Duhové střípky mají korespondenční a internetovou formu – zadání se posílá elektronicky nebo v tištěné podobě.

4. Splněné úkoly je nutné zasílat pouze v elektronické podobně (fotky), na email sekce.brdo@brontosaurus.cz

5. Každá skupina má svého zpravodaje (vedoucí), kterému budou zasílány veškeré podklady a který bude shromažďovat a odesílat výsledky úkolů.

6. Úkoly plní členové oddílu společně. Starším může vedoucí pomáhat organizačně, metodicky apod. Mladším může navíc pomoci zajišťovat materiál apod.

7. Úkoly pro družiny dostanete během roku čtyři (s délkou plnění 1 až 2 měsíce). Duhové střípky “Co skrývá duha?” trvají od září 2020 do dubna 2021

8. Slavnostní ukončení ročníku proběhne v Mikulčicích na Jarním setkání Brďo 16.-18.4.2021

Slavnostní ukončení v Mikulčicích

I když se letos nejedná o soutěž, určitě nepřijdete o zajímavé ceny. Ty na vás budou čekat na Jarním setkání Brďo v Mikulčicích, které proběhne 16.4 až 18. 4. 2021. Během toho víkendu pro vás bude zajištěno ubytování, strava a program na celý víkend. Účast v Mikulčicích ale není podmínkou účasti v Duhových střípcích , výsledky Vám zašleme emailem a ceny můžeme poslat poštou.